...Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě...

Marcia Cross

20. listopadu 2006 v 17:49 | Kačenka |  Herečky
Marcia Crossová se narodila 25. března 1962, v Marlborough, Massachusetts.Marcia vždy chtěla být herečka.Kvůli tomu absolvovala školu Julliard v New Yorku a údajně byla přirozeně nadaná. Její kariéra začala v roce 1984, když se připojila k obsazení mýdlové opery "The Edge of Night". Po šesti měsících jejího účinkování,a 28 letech vysílání,seriál skončil. Následující rok si zahrála s Carroll O'Connor v televizním filmu Brass (1985). Pak v roce 1986 dostala hlavní roli v Pros & Cons s komediální herečkou Sheryl Lee Ralph. Kariéra Marcii se zlepšovala, když byla obsazena jako Kate Robertsová v další mýdlové opeře"One Life to Live" (1968), a jako Tanya v "Another World" (1964). Pomalu,ale jistě jí začali uznávat jako herečku s velice dobrou emocionální průpravou a její hvězda konečně začala strmě stoupat.Pak si opět zahrála v pár seriálech,až konečně přišlo "Melrose Place".
Byla obsazena jako psychotická Dr. Kimberly Shawová v hlavní a neznámější řadě slavného pořadu. Následně v roce 1993 zemřel její dávný společník a snoubenec Richard Jordan .Po jeho úmrtí začala točit o sto šest jenom aby zakryla svůj veliký smutek,díky němuž málem skončila v psychiatrické léčebně. V roce 1997 opustila seriál MP,aby se mohla plně věnovat svému snu - Doktorátu z psychologie.
V roce 1999 převzala roli na ABC situační komedii "Boy Meets World" a užila si ve dvou epizodách "King of Queens" .Mezitím se stačila objevovat v gigantech jako"Ally McBeal","Spin City","Touched By an Angel","Profiler" a "CSI: Crime Scene Investigation".
Na oči veřejnosti se vrátila účastí v kritiky oslavovaném seriálu "Everwood" (2002). Po roce pořad opustila kvůli nabídce v Zoufalých manželkách. Jako Bree Van De Kamp oslňovala celý herecký svět a Zoufalé manželky se okamžitě staly hitem číslo jedna. Její kariéra byla kompletně obnovena - objevuje se v médiích, hostuje v nejznámějších seriálech a filmech a počet jejích fanoušků se opět rozrůstá. Byla nominována na cenu Emmy, Zlatý glóbus, Golden Satellite award a Television Critics' Association Award. Od srpna 2005 je šťastně vdaná za Toma Mahoneyho a očekává příchod na svět svých vytoužených dvojčátek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 claire claire | 18. června 2009 v 22:02 | Reagovat

bree van de camp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama