...Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě...

Josh Groban

5. srpna 2008 v 16:42 | Ka(t)chenka |  Zpěváci
Josh Groban se narodil v Los Angeles židovskému otci a matce s norskými kořeny. Jeho otec později konvertoval ke křesťanství. Má bratra Christophera, který se narodil v ten samý den jako Josh, pouze o čtyři roky později.

Groban debutoval jako zpěvák v sedmé třídě, ale pak toho na pár let zanechal. "Líbily se mi umělecké vyhlídky, ale mé školní známky kolísaly. Necítil jsem, že bych dostával dost tvůrčích nápadů. Tak jsem odešel na Bridges Academy, abych si známky vylepšil na jedničky." Na Bridges Academy Groban navštěvoval od 9 do 13 hod klasickou třídu a potom ještě divadelní třídu. Také se učil hrát na píšťalu a na kazoo.

V letech 1997 a 1998 navštěvoval Groban Interlochen Arts Camp, specializující se na muzikál, ve stejné době začal mimo školu také brát hlasové hodiny. "Začal jsem bokem brát hodiny hudby. Líbil se mi muzikál. Měl jsem docela dobrý baryton, a tak jsem začal hrát a zpívat ve školních představeních.

Koncem roku 1998 byl sedmnáctiletý Groban představen držiteli Grammy, producentu Davidu Fosterovi. Groban pracoval pro Fostera jako zpěvák při různých významných událostech, včetně večera udílení cen Grammy 1999 - kde, jako záskok za Andreu Bocelliho, zazpíval Fosterovu skladbu "The Prayer" společně s Celine Dion - a v lednu 1999 na inauguraci Graye Davise na kalifornského guvernéra.

Groban také navštěvoval losangeleskou County High School for the Arts, specializující se na divadlo, a absolvoval ji v roce 1999. Poté navštěvoval Univerzitu Carnegie Mellon v Pittsburghu, kde studoval drama.

Groban opustil Carnegie Mellon už po roce, kdy dostal nabídku na kontrakt u Warner Bros Record přes Fosterovo vydavatelství 143 Records. S ohledem na Grobanův zpěv Foster prohlásil: "Líbí se mi jeho přirozený talent v oblasti rocku a popu, ale mnohem radši mám jeho smysl pro klasiku.
Má opravdovou hudební moc, se kterou je třeba počítat." Z toho důvodu a pod Fosterovým vlivem je Grobanovo první album se skladbami jako "Gira Con Me" a "Alla Luce Del Sole" zaměřeno více na vážnou hudbu.
Přesně tohle jméno je ve Spojených státech známé a propírané stejně jako v České republice Aneta Langerová. Ne že by měli stejný osud, ale oba se vynořili tak nějak z "ničeho" a během krátké doby si dokázali získat velmi širokou základnu fanoušků. Joshovi se to povedlo v roce 2001, kdy přišel s debutem hrdě nesoucím jeho jméno. Dokázal na něm, že zakomponovat prvky popu do klasické hudby nemusí být vždy katastrofa, ale že je taky hodně věcí, které se dají zlepšit. Recenzi kolegy Luboše Rosího najdete zde. Ne že by to byla špatná deska, ale určitý stereotyp a nuda na ní opravdu je. Tyto chyby se Josh rozhodl napravit o dva roky později. Nahrál album "Closer" a celý svět mu ležel u nohou. Jeho píseň se objevila v úspěšném seriálu "Ally McBeal" a duetem "The Prayer" s Charlottou Church dokonce zahajoval Olympijské hry v Salt Lake City. Aby si fanoušci přišli na své, přichází letos na podzim, tedy přesně po třech letech od vydání druhé nahrávky, se svým třetím albem "Awake".
Jak Josh uvádí na svých oficiálních stránkách, mezi jeho velké idoly patří jihoafrický hudební sbor Ladysmith Black Mambazo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martinka Martinka | 22. srpna 2008 v 16:44 | Reagovat

panebože a kde je Zac Efron??????????????????????????????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama